СМИ о нас

ТАРАС ЗАГОРОДНИЙ: «ОБЕЩАНИЕМ ГРОМКИХ ДЕЛ ГПУ ЗАПУГИВАЕТ ЧИНОВНИКОВ»

Управляющий партнер Национальной антикризисной группы Тарас Загородний в эфире радиостанции «Голос Столицы», 15.12.2016

Замгенпрокурора Украины Евгений Енин заявил о скорых громких антикоррупционных процессах в отношении, в частности, представителей руководства Нацбанка, министерства экономики и других ведомств, компании «Нафтогаз Украины».

«На сьогодні ми можемо говорити, що немає недоторканних. На лаві підсудних буквально найближчим часом з'являться керівники НБУ, Мінекономіки, «Нафтогазу», керівництво комерційних банків, а також державних агенцій. Ми очікуємо на вердикти стосовно першого заступника Миколаївської ОДА, колишнього заступника юстиції, заступника міністра охорони здоров'я, заступників керівників прокуратури та керівників прокуратури різних регіональних та місцевих ланок і багатьох інших. Наступні в черзі — це значна кількість як колишніх, так і сьогоднішніх чиновників», — сказал Енин.

Действительно в Украине ожидаются громкие судебные процессы над бывшими и нынешними власть имущими, как обещают в Генпрокуратуре, прокомментировал в эфире радиостанции Голос Столицы управляющий партнер Национальной антикризисной группы Тарас Загородний.

1  — Чи варто сприймати за чисту монету заяву заступника генпрокурора?

— Для того, щоби когось посадити, треба спочатку порушити кримінальну справу, розслідувати, не дати, щоби вона розвалилась ще на стадії досудового слідства, потім передати справу до суду, а потім говорити, що хтось когось посадить. Я поки що з того, що сказав шановний пан заступник генпрокурора зрозумів, що нарешті дорозслідували справу першого заступника Миколаївської ОДА, який був спійманий на хабарі, а щодо всіх інших — добрі і гарні наміри. Ні прізвищ, ні конкретних фактів розкрадання чого, чи були факти зафіксовані, яка кількість, коли відбувався злочин, яке коло осіб підозрюється.

Чесно кажучи, я нічого поки що не почув, більше схоже на погрози, поки що без реальних результатів, тому що ані Генпрокуратура, ані не менш шановане НАБУ, жодного корупціонера не посадило і не довело справу навіть до розгляду суду і жодного вироку я поки що не побачив і не почув. Якщо і ловлять когось, то десь на рівні сільради, а з центральних органів влади я взагалі не пам'ятаю за два роки, щоби навіть намагались притягнути до кримінальної відповідальності.

— Може розслідування вже йдуть, все там добре?

— Так не буває. ГПУ все ж таки шановна державна установа. Вони всі юристи. Вони повинні говорити юридичною мовою, а не мовою припущень, намірів і всього, що з цим пов'язано, тому що для того, щоби говорити конкретними фактами, тобто є Кримінальний процесуальний кодекс, який чітко визначає розслідування, припустимо кримінальних справ. Там є початок порушення кримінальних справ, залучення підозрюваних, потім вже передача до суду. Реально це розслідування кримінальної справи триває три-чотири місяці, якщо не півроку і потім передається до суду, який потім його розглядає. Я б хотів би почути конкретні випадки і конкретні прізвища. Я так і не зрозумів, на якій стадії розслідування знаходяться ці справи, якщо вони існують. Взагалі Генпрокуратура повинна хвалитись конкретними результатами і я поки що, на жаль, не почув.

— В будь-якому разі, в ГПУ фактично анонсували майбутні затримання керівників колишніх і нинішніх. На вашу думку, про кого може йтися?

— Щодо НБУ, то там зрозуміло, що просто плаче тюрма по деяких керівниках, тим більше, вже були опубліковані і записи, вже хтось допомагає нашим слідчим органам, як дерибан банків у нас фактично ведеться, а не очистка, як нам намагається представити НБУ. Це тільки те, що на пам'ять спадає. Щодо «Нафтогазу», не пам'ятаю, щоби там порушувались кримінальні справи, щодо Мінекономрозвитку я теж не пам'ятаю, когось притягались чи приходили підозри до якихось чиновників, чи арештовувались чиновники на хабарах. Коло осіб — можна відкривати список вищого керівництва НАК «Нафтогазу», наприклад, Мінекономіки і припускати, що хтось в чомусь підозрюваний. Але так не працює слідчий орган. Слідчі органи працюють таємно, щоб нікого не перелякати завчасно, щоб вони не втекли за кордон, наприклад, не знайшли можливості приховати свої злочини тощо. Тому тут можна гадати дуже довго, але поки що я не почув конкретних фактів, які б говорили, що реально когось збираються посадити чи ведеться розслідування.

— Тобто це виглядає більше як залякування?

— Або, я б сказав, залякування-попередження, що ми за вами слідкуємо, або йдіть з нами домовляйтесь, або тікайте, поки ми вас не спіймали. Так не робиться просто. Слідчі органи так не працюють професійні.