СМИ о нас

БАЛЬЦЕРОВИЧА ТА МІКЛОША НЕ ВАРТО БУЛО ПУСКАТИ В КАБМІН — ПОЛІТОЛОГ

Коментар керуючого партнера Національної антикризової групи Тараса Загороднього Gazeta.ua

 

  Поляк Лешек Бальцерович та словак Іван Міклош не зможуть працювати ефективно в українському уряді. Бо їхні країни мають конфлікт інтересів з Україною.

Таку думку в коментарі Gazeta.ua висловив економіст і політолог Тарас Загородній.

«Словаччина і Польща є прямими конкурентами України. За інвестиції, за ринки збуту. Не дай Бог, у нас створять такий самий бізнес-клімат, як у Словаччини і Польщі. Більшість підприємств одразу переїдуть в Україну. У нас податкове навантаження менше, робоча сила дешевша. Немає профспілок. Поляки та словаки першими постраждають від порад Міклоша та Бальцеровича. У нас — великий ринок. Поруч — білоруський та російський. Тому тут перспектив більше. Не бачу, як вони зможуть нам у чомусь допомогти. Їх на батьківщині відразу запитають: «Чому ви працюєте проти своєї країни?» Ніколи не треба відкидати національний фактор», — сказав Загородній.

Він нагадав, що Міклош на посаді радника екс-міністра фінансів Наталії Яресько фактично «зарубав» податкову реформу.

«Підтримав Яресько і Міжнародний валютний фонд. Як результат — ми втратили рік. Ми знизили ЄСВ (Єдиний соціальний внесок — Gazeta.ua) фактично на 50%. А надходження скоротилося лише на 30%. Іде перевиконання бюджету. Із бізнесу висмоктується усе, що можливо. Він підтримав рішення і далі вбивати українську економіку», — зазначив експерт.

Бальцерович буде прикривати схеми друзів Порошенка, вважає політолог.

«Бальцерович не може бути ефективним представником президента в уряді. Буде «весільним генералом». Не знає української мови. Як він може вести переговори? Імовірно, Березенко чи Кононенко створять тіньовий канал, а Бальцерович буде це покривати», — говорить Загородній.

Текст статті розміщено тут